+421 908 420 400Zákaznícka linka
16.02. sú už objednávky nedostupné.
Upozornenie: Dňa 25.5.2018 vstupujú do platnosti nové zásady ochrany osobných údajov

Rozprávková kombinácia ovocia a čokolády

V dnešnom blogu sa budeme venovať ovociu v čokoláde. V našom portfóliu môžete nájsť širokú škálu bonboniér. V bonboniérach nájdete rôzne druhy ovocia namočeného do čokolády a ručne dozdobené. Vždy sa nás môžete spýtať aké ovocie máme, lebo na jar do bonboniér dávame čerešne, počas leta broskyne, marhule. Či v zime skvelé citrusy ako mandarínky či pomaranč. My Vám však prezradíme najlepšie triky na namáčanie ovocia do čokolády. 

Začneme úplnou najzákladnejšou vecou a to je čistenie a umývanie. Každý jeden kúsok ovocia sa musí starostlivo skontrolovať či spĺňa štandardy kvality a dôkladne poumývať. Mnohí, ktorí ste už u nás nakúpili viete, že na kvalitu a čerstvosť výrobkov sa môžete spoľahnúť. Riadime sa heslom čo by si s chuťou zjedol ty ponúkni aj zákazníkovi. Po dôkladnom umytí sa musí ovocie osušiť. Sušíme ho z dôvodu, aby sa nám do čokolády nedostala voda. Možno ste to niekedy videli, ale začne Vám hustnúť a vytvoria sa hrudky. Takáto čokoláda je znehodnotená a je vhodná jedine tak na zjedenie pomocou lyžičky :) , ale na pekné obaľovanie ovocia určite nie. 

Tu prichádza prvý recept, ak sa Vám toto s čokoládou stane, dajte do nej zvyšné pripravené ovocie poriadne premiešajte a servírujte so šľahačkou. Zo začiatku sa to stávalo aj mne a tento recept bol na dennom poriadku, ale verte po prvých 2kg váhy navyše som rýchlo upustila od tohto lakošenia. 

Už sme však odbočili od témy namáčanie. Čiže čisté, suché ovocie. Doma odporúčame samovysušenie ovocia, necháte ho len stiecť, urýchliť sa to dá prípadne sušičkou na šaláty. My však pri desiatkach kilogramov ovocia denne používame papierové obrúsky. Začneme namáčať jahody tie sú najjednoduchšie. Chytíte, napichnete na špajdličku a ponoríte do čokolády, jemne otrasiete a zapichnete do polystyrénového štvorca vopred pripraveného. Ananás sa zaraďuje do ovocia plné šťavy, preto je potrebné dbať na suchosť plochy, ktorú idete namáčať. Ako náhle je na ananáse viacej prebytočnej vody, hneď Vám čokoláda stečie, a potom to veru ide ťažko napraviť. Ďalším ovocím sú jabĺčka a hrušky, tiež dbajte na zbavenie vonkajšej šťavy, s týmto ovocím však musíte pracovať rýchlo, lebo pri dlhšom čakaní na usušenie Vám začne ovocie hnednúť. Ovocie ako kivi, pomaranče a grepy sa najrýchlejšie vysušujú pri dlhšom státi na vzduchu, čiže toto ovocie odporúčame papať ako prvé. Možno ste sa pozastavili pri predstave grep a čokoláda, ale je to fakt nezvyčajne chutná kombinácia. 

Malé ovocie ako maliny, černice, čučoriedky, hrozno sú fantastické na rýchle namáčanie, je však potrebné toho urobiť asi za vagón, lebo jeden kúsok Vám stačiť určite nebude :) Zoberiete rukou drobné ovocie, namočíte a položíte na papier na pečenie. Iný spôsob, naukladáte na papier ovocie a zalievate ho čokoládou. 

Ako posledné ovocie sme si nechali banány. Úprimne, dlho som sa trápila a skúšala namáčanie, lebo nikdy som ho pekne nedokázala obaliť, bolo to z dôvodu, že banán nemá vodu na povrchu, ale taký druh slizu, čo pôsobilo rovnako. Našťastie v dobe internetu sa dá dopátrať k rôznym veciam, a tam som našla, že banán je potrebné na pár min (5-7min) vložiť do mrazničky, a potom obaliť :) O tom či to funguje sa môžete presvedčiť v našich bonboniérach. Ponúkame rôzne druhy aj s ručným zdobením od verzií ,,low cost,, až po luxusnú bonboniérku spolu so šampanským. Neviem ako Vám, ale mne sa začali pri písaní zbiehať slinky, takže si asi idem dať ten jednoduchý recept :)